Kā virtuālais serveris atšķiras no fiziska servera?
Būtībā virtuālais serveris darbojas tāpat kā fiziskais serveris. Atšķirība ir tāda, ka virtuālo serveri var izveidot pāris minūtēs un nepieciešamības gadījumā palielināt vai samazināt tam piešķirtos resursus ar dažu peles klikšķu palīdzību. Papildus virtuālā servera lietošanas ērtumam, tas ir daudz lētāks par fizisko serveri, jo resursi virtuālajam serverim tiek iedalīti tik cik nepieciešams.
Cik virtuālos serverus es varu izveidot, ja es esmu izvēlējies plānu Nx3?
Plāns Nx3 nozīmē, ka jums ir rezervētas 3 nodes. Lai izveidotu virtuālo serveri, nepieciešama vismaz viena node. Tātad ar šo plānu jūs varat izveidot 3 virtuālos serverus vai vienu virtuālo serveri ar visiem rezervētajiem resursiem. Jūs varat veidot dažādas kombinācijas, piemēram, izveidot vienu virtuālo serveri ar 2 nodēm piekš datubāzes un otru virtuālo serveri ar vienu nodi priekš webservera.
Kas ir node?
Katrs virtuālais serveris tiek veidots no vienas vai vairākām vienībām, kuras mēs saucam par nodēm. Viena node sastāv no 768 MB RAM un 15 GB HDD. Jo vairāk nodes tiek piešķirtas virtuālajam serverim, jo vairāk servera fizisko resursu tiek atvēlēts konkrētajam virtuālajam serverim.
Cik ātri es tikšu pie sava virtuālā servera?
Process ir pilnībā automatizēts un ir pieejams jebkurā diennakts laikā. Pēc reģistrācijas tiek izveidots rēķins, kuru var apmaksāt ar norēķinu karti, paypal vai bankas pārskaitījumu. Pēc rēķina apmaksas var veidot virtuālo serveri. Viss process kopā aizņem aptuveni 5 minūtes. Ja rēķins tiek apamaksāts ar bankas pārskaitījumu, tad būs jāgaida kamēr nauda atnāks līdz mūsu kontam. Izvēloties pārējos maksāšanas veidus viss notiek bez jebkādas gaidīšanas.
Kādus maksājumu veidus jūs pieņemat?
Pieņemam visu veidu kredītkartes un debetkartes, PayPal maksājumus, kā arī bankas parskaitijumus. Visus karšu maksājumus apstrādā First Data. Ja izvēlaties maksāt ar bankas pārskaitijumu, tad diemžēl process nebūs automātisks, jo mums būs nepieciešams pārbaudīt, vai nauda ir tikusi ieskaitīta mūsu kontā.
Kā sazināties ar tehnisko atbalstu?
Ja esat reģistrējies lietotājs, tad varat izmantot mūsu uzdevumu sistēmu. Nereģistrētie lietotāji var izmantot Skype (noderack), kontaktformu vai epastu - support[_@_]noderack.com
Cik mājaslapas, datubāzes, epastus utt. es varēšu izvietot uz sava virtuālā servera?
No mūsu puses nav nekādu ierobežojumu. Tu vari izvietot uz sava virtuālā servera neierobežotu skaitu mājaslapas, datubāzes, epastus un citus servisus, ja vien pietiek cietā diska, operatīvās atmiņas un procesora resursi.
Kādas operētājsistēmas jūs piedāvājat?
Piedāvājam gan 64, gan 32 bitu versijas. Šobrīd pieejamas sekojošas Linux operētājsistēmas:
- Ubuntu 14.04 LTS (Trusty Tahr)
- Ubuntu 12.04 LTS (precise pangolin)
- Ubuntu 10.04 LTS (lucid lynx)
- Debian 7 (wheezy)
- Debian 6 (squeeze)
- CentOS 7
- CentOS 6
- Gentoo 10.0
Esmu iesācējs darbā ar Linux. Vai ir iespējams uzstādīt kādu servera administrēšanas paneli?
Jā, protams. Piedāvājam uzstādīt Virtualmin servera administrēšanas paneli ar kuru var ērti konfigurēt serveri no web pārlūka. Virtualmin iespējams uzstādīt uz Ubuntu, Debian un CentOS operētājsistēmām.
Cik daudz IP adreses es iegūšu?
Katram virtuālajam serverim pienākas viena IP adrese. Ir iespējams iegūt arī vairāk.
Kāds ir interneta pieslēguma ātrums NodeRack virtuālajiem serveriem?
Latvija līdz 1 Gbit/s, Starptautiskais līdz 1 Gbit/s.
Vēlos pārbaudīt servera pieslēguma ātrumu. Vai tas ir iespējams?
Ātruma tests izmantojot interneta pārlūku http://speedtest.noderack.com/
Šeit pieejams 500MB fails manuālai pārbaudei http://speedtest.noderack.com/500M
Kā uzlikt atbalstu 32bit programām?
Ja palaižot programu tiek parādīts paziņojums "not a dynamic executable", sākumā jāpalaiž komanda "file faila_nosaukums". Ja redzams "ELF 32-bit", ir jāuzliek 32 bitu atbalsts.
- Debian/Ubuntu
apt-get install libc6-i386
- Slackware
wget ftp://ftp.linux.lv/pub/slackware/slackware-13.1/slackware/l/glibc-2.11.1-i486-3.txz
installpkg glibc-2.11.1-i486-3.txz